Najczęściej zadawane pytania

 

1. Czy Krav Maga jest skuteczna ?

Tak. Została opracowana z myślą o maksymalnej prostocie i skuteczności, tak aby każda osoba nawet mało sprawna fizycznie mogła opanować techniki obrony. Ten system walki wręcz i samoobrony nauczany jest w Izraelu w wojsku, policji a nawet szkołach podstawowych. Ze względu na sytuację geopolityczną Izraela system jest ciagle testowany w realnych walkach a także cały czas doskonalony i rozwijany.

2. Jak szybko mogę nauczyć się bronić ?

Typowy Izraelski kurs militarny trwa 120 godzin. Na każdych zajęciach poznajesz techniki, schematy zachowań, wykonujesz ćwiczenia przygotowujące Cie do samoobrony w realnych warunkach. Wszystko czego uczysz się podczas treningu możesz wykorzystać w sytuacji zagrożenia.

3. Czy zajęcia są niebezpieczne ?

Nie. Oczywiście jak podczas uprawiania każdego sportu jesteś narażony na zadrapania czy drobne stłuczenia. Jednak uważnie wypełniając polecenia instruktora i mając ochraniacze - jesteś bezpieczny.

4. Czy musze trenować wcześniej inny sport by wziąć udział w zajęciach ?

To nie jest wymagane. Oczywiście kondycja, siła i koordynacja nabyte podczas trenowania innego sportu pomagają w zajęciach Krav Maga, jednak wszystkiego uczymy od podstaw.

5. Ile musze mieć lat by rozpocząć zajęcia ?

Jeśli masz mniej niż 18 lat na Twój udział w zajęciach musza wyrazić zgodę rodzice, oraz obejrzeć jeden trening z Twoim udziałem. Jeśli zdecydujesz się rozpocząć zajęcia sprawdzana jest również Twoja niekaralność.

6. Jaki sprzęt jest potrzebny do ćwiczeń ?

Sekcja zapewnia sprzęt do treningów (worki, tarcze, łapki naręczne). Jednak osobiste ochraniacze które to są wyszczególnione w oświadczeniu  musisz nabyć obowiązkowo od instruktorów UKMP . Od pierwszych zajęć przydaje się ochraniacz strefy kroku.

 

 

 

Krav Maga Kapap Kraków 

 

 

Krav Maga Kapap

 

 

TAM GDZIE KOŃCZY SIĘ KRAV MAGA, ZACZYNA SIĘ KAPAP...